in Facebook Ads

Usługi na facebooku? Coś dla lokalnej firmy usługowej.

Artykuł ten jest krótkim przewodnikiem jak uzyskać dostęp do „nowej” zakładki Usługi na facebook’u.

Zakładka usługi na facebooku

Czym to w ogóle jest i jakie daje to korzyści dla lokalnych firm. No właśnie lokalnych. Gdy posiadamy stronę zarejestrowaną jako firmę, organizację lub instytucję bądź markę lub produkt to niestety do tej funkcji dostępu nie będziemy mieli.Wybór typu strony na facebooku

To znaczy, że aby mieć dostęp do tej zakładki należy utworzyć nową stronę? Nie! Wystarczy, że przejdziesz na swoją stronę FanPage na facebook’u.

Zmiana kategorii strony FanPage na facebooku

Gdy już będziesz na stronie swojego FanPage’a przejdź do zakładki Informacje (punkt 1), a następnie Informacje o stronie (punkt 2). Na tej zakładce zawarte są wszystkie istotne informacje o Twojej firmie na facebook’u. Nas interesuje aktualnie tylko pozycja Kategoria naszej firmy (punkt 3), gdzie klikamy w przycisk Edytuj.

Zmiana kategorii FanPage na Facebooku

Rozwinie nam się pole edycji kategorii strony naszego FanPage’a. Oczywiście pokaże nam się aktualna kategoria naszego biznesu oraz rodzaj prowadzonej działalności. Rozwijamy więc listę kategorii (w moim przypadku aktualna kategoria to Firmy i organizacje)

Wybór nowej kategorii strony na facebooku

Zmieniamy teraz kategorię na Lokalne firmy. Tylko dla tej kategorii jest dostępna zakładka Usługi na facebook’u. Jeżeli chodzi o rodzaj prowadzonej działalności to musimy wybrać jedną z czterech dostępnych zakresów usług:

  • Usługi bankowe/finansowe
  • Usługi biznesowe
  • Usługi dla zwierząt domowych
  • Usługi specjalistyczne

W moim przypadku wybór jest oczywisty (Usługi biznesowe).

Zmiana rodzaju biznesu

Zakładka dostępna jest tylko i wyłącznie dla rodzajów biznesów oferujących usługi. W przypadku innych to nie zadziała. Na koniec zmiany zapisujemy.

Teraz na górnej belce obok zakładki Informacje pokaże nam się przycisk Usługi (punkt 1).

Dodaj usługę na FanPage facebooku

Wejdźmy tera z nią i przygotujmy swoją pierwszą usługę. W tym celu kliknij przycisk Add a Service (punkt 2). Uruchomi nam się formularz dodania nowej usługi, która będzie wyświetlana na naszej stronie facebook.

Uzupełnienie formularza usługi FanPage

Po wypełnieniu wszystkich pól, a mamy do dyspozycji:

  • Nazwa usługi
  • Cena (opcja)
  • Opis
  • Zdjęcie (opcja)

Po uzupełnieniu pól formularza zapisujemy naszą nową usługę, która będzie wyświetlana na naszej stronie FanPage. Opis musi być krótki i zwięzły, gdyż mamy do dyspozycji tylko 200 znaków. Jednakże nie pokaże się jeszcze odwiedzającym nasz FanPage, gdyż zakładka jest nie opublikowana. Jest to dobre, gdy chcemy moderować naszą ofertę. Gdy już jesteśmy pewni, że oferta jest czytelna i interesująca publikujemy naszą zakładkę z usługami 🙂

Publikowanie usług na facebooku

Opublikowane usługi pokażą się również na naszej Osi czasu.

Usługi na osi czasu na FanPage

Mam nadzieję, że artykuł będzie przydatny i poprowadzi w prosty sposób jak uruchomić tą ciekawą i przydatną dla usługodawców zakładkę 🙂

Related Posts

Written By:

2 komentarze

Add a Comment