in Ciekawostki

Koniec z Flash’em w Chrome

Najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome pozbawiona będzie technologii Flash, zastąpi ją HTML5.

flash-in-chrome

Google w ten sposób chce przyspieszyć migracje na HTML 5.

Wyjątek dotyczyć będzie najpopularniejszych dla danego użytkownika stron. Ranking układany będzie na podstawie częstotliwości odwiedzin danej strony. Sukcesywnie obsługa będzie wyłączona począwszy od najmniej popularnych stron do najpopularniejszych, aż do całkowitego zaprzestania wyświetlania.

rank

Właściciele stron w technologii flash, jeżeli dalej chcą by ich stron wyświetlała się w internecie, powinni jak najszybciej przenieść się na HTML5. Pozwoli to nie tracić odwiedzin u osób którzy w przeszłości dość rzadko bywali na naszej witrynie.

Jeżeli wyświetlamy swoje reklamy na innych portalach i są one także we Flash’u , nie ominie nas ich przekształcenie.  Tu zadanie jest prostsze bo przekształcenie reklamy jest mniej pracochłonne niż całej witryny.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie Google AdWords i dostępna w nim Reklama Graficzna.

ads

Jeżeli posiadasz Stronę WWW z elementami animowanymi Flash, ale nie chcesz aby za chwilę przestała się wyświetlać w Chrome, a także FireFox (planowe wyłączenie obsługi Flash w październiku) skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o dostosowaniu Twojej strony do nowych czasów – czasów HTML5! Nie czekaj do ostatniej chwili!

 

Related Posts

Written By:

Add a Comment